Nieuws van 2 juli

- ‘Tramontana’ openingsfilm 29e Nederlands Film Festival

- Hoffman in telefilm ‘Kom niet naar mijn Kinderen’

- Serie ‘Ik ben Willem’ krijgt puber-vervolg

- Vijf nieuwe films krijgen subsidie

- Films masterclass Hauer vertoond

- Frans Bauer in Sinterklaasfilm

- Winnaars Elfstedentocht in ‘De Hel van ’63′

- Nanouk Leopold maakt ‘Brownian Movement’

- ‘Carmen meets Borat’ wint in Rusland

 

 

‘Tramontana’ openingsfilm 29e Nederlands Film Festival

 

De 29e editie van het Nederlands Film Festival wordt feestelijk geopend met de première van de speelfilm Tramontana van regisseur Ramón Gieling. De première vindt plaats op woensdagavond 23 september in de Stadsschouwburg van Utrecht. Tramontana is volledig opgenomen in het noord Spaanse dorp Cadaqués. De hoofdrollen worden vertolkt door de in 2006 met een Gouden Palm bekroonde Spaanse actrice Yohana Cobo en haar tegenspeler Lluís Soler. Zij zullen beiden de première in Utrecht bijwonen.

 

Tegelijkertijd met de feestelijke première in de Stadsschouwburg van Utrecht presenteert het Nederlands Film Festival Tramontana ook aan het publiek in meerdere Utrechtse bioscoopzalen. De kaartverkoop voor de publiekspremière gaat op 1 september van start via de festivalwebsite. Het 29e Nederlands Film Festival vindt plaats van 23 september tot en met 2 oktober 2009. Wild Bunch brengt Tramontana in Nederland uit. De film is vanaf  24 september 2009 in de bioscopen te zien.

 

Bron: NFF

 

Hoffman in telefilm ‘Kom niet naar mijn Kinderen’

 

Thom Hoffman (De Co-assistent), Karina Smulders (Bride flight) en Cahit Ölmez (Van Speijk) spelen de hoofdrollen in de film Kom niet aan mijn kinderen van Ron Termaat. De opnames voor de Telefilm, die volgend jaar op televisie te zien is, beginnen maandag. Dat liet een woordvoerster van de producent dinsdag weten. De film is gebaseerd op het waargebeurde verhaal van een Nederlandse vrouw, wier kinderen naar het buitenland werden ontvoerd door haar ex-man. Janneke Schoonhoven vocht twee jaar om haar kinderen terug te krijgen uit Syrië, waar haar ex ze mee naartoe had genomen. De KRO zendt de telefilm volgend jaar op televisie uit.

 

Bron: Nu.nl

 

Serie ‘Ik ben Willem’ krijgt puber-vervolg

 

De televisieserie Ik Ben Willem, een coproductie van de VPRO en Lemming Film, krijgt een vervolg. Ik Ben Willem – serie 3 wordt vanaf 30 augustus iedere zondag rond 18.25 uur uitgezonden op Nederland 3. Waar de achtjarige Willem in de eerste serie – zeven jaar geleden – de werkelijkheid nogal eens ontvluchtte in fantasieën, wordt hij als vijftienjarige geconfronteerd met echte puberproblemen.

 

Vijf nieuwe films krijgen subsidie

 

De speelfilms Het zigzagkind, Koning van Katoren, Isabelle, Ommekaar in Dokkum en Onder ons hebben een subsidietoezegging gekregen van het Nederlands Fonds voor de Film. Dat maakte het fonds dinsdag bekend. Het hoogste subsidiebedrag, 850.000 euro, is voor Het zigzagkind van scenarioschrijver en regisseur Vincent Bal. De film Koning van Katoren van regisseur Paula van der Oest krijgt 7 ton realiseringssubsidie. 6 ton gaat naar Ommekaar in Dokkum van regisseur Guido van Driel. De makers van Onder ons kunnen 550.000 euro tegemoet zien. Voor Isabelle van regisseur Ben Sombogaart is 250.000 euro beschikbaar.
 
Bron: ANP / Ad.nl

 

Films masterclass Hauer vertoond

 

Twintig films die in de afgelopen tien dagen tijdens een masterclass van Rutger Hauer tot stand kwamen, worden maandagavond tijdens een extra voorstelling vertoond in Grandcafé Engels in Rotterdam. De opbrengst ervan gaat naar een goed doel, zo liet Hauer maandag laten weten. Het was het derde jaar dat Hauer een masterclass gaf. Tijdens de Rutger Hauer Film Factory kregen dertig jonge filmmakers uit de hele wereld in Rotterdam les van de Nederlandse filmster en een aantal van zijn collega’s. De deelnemers vormden een productieteam en maakten films met elkaar. Dit jaar deed ook een team van kinderen tussen de twaalf en zeventien jaar mee.

 

De studenten kregen les van onder anderen regisseurs Paul Verhoeven (Soldaat van Oranje, Basic Instinct, Zwartboek) en Robert Rodriguez (From Dusk Till Dawn, Spy Kids, Sin City). Deze filmmakers brachten via videobeldienst Skype hun kennis over.

 

De films gingen zondag al voor een besloten gezelschap in première. Hauer is maandagavond aanwezig voor een introductie. De kaarten kosten vijf euro en de opbrengst gaat naar de Rutger Starfisch Association, een goed doel dat zich inzet voor kinderen en zwangere vrouwen met hiv.

 

Bron: ANP / Ad.nl

 

Frans Bauer in Sinterklaasfilm

 

Frans Bauer speelt een rol in de film Sinterklaas en de verdwenen pakjesboot van regisseur Martijn van Nellestijn. De volkszanger is te zien als kapitein van de boot die de Sint veilig in de Nederlandse haven moet afzetten, aldus filmdistributeur RCV maandag. Bijna de hele cast van de succesvolle film ‘Sinterklaas en het geheim van het grote boek’ keert terug in het vervolg ‘Sinterklaas en de verdwenen pakjesboot’. Zo zijn onder anderen Gerard Joling, Pamela Teves, Hetty Heyting, Inge Ipenburg, Frederik de Groot en Martine van Os dit najaar weer te zien in de bioscoop. Nieuwe gezichten in de film zijn onder anderen Aad van Toor (die als alter-ego Adriaan de sint te hulp schiet), Ellen Evers en Lenette van Dongen. De opnames van Sinterklaas en de verdwenen pakjesboot vinden momenteel plaats. De film draait vanaf 7 oktober in de bioscoop.

 

Bron: ANP / Ad.nl

 

Winnaars Elfstedentocht in ‘De Hel van ’63′

 

Reinier Paping, Jan Uitham en Jeen van den Berg, de drie mannen die in 1963 als eerste over de eindstreep van de roemruchte Elfstedentocht reden, zijn te zien in de film De Hel van ’63. Dat heeft regisseur Steven de Jong dinsdag gemeld. Het inmiddels bejaarde drietal verschijnt in beeld tijdens een epiloogscène bij het bronzen beeld van een Elfstedentochtrijder in Leeuwarden.
 
De Hel van ’63 verhaalt over een groep rijders die probeert de roemruchte tocht van 1963 te voltooien. De Elfstedentocht van 18 januari van dat jaar vond plaats onder barre omstandigheden. Het vroor 18 graden, maar de combinatie met de harde wind zorgde voor een veel lagere gevoelstemperatuur. Van de 9294 schaatsers die aan de tocht begonnen, haalden slechts 69 de finish.

 

Bron: ANP / Ad.nl

 

Nanouk Leopold maakt ‘Brownian Movement’

 

Medio september beginnen de opnames van Nanouk Leopold’s Engelstalige film Brownian Movement. Sandra Hüller en Dragan Bakema spelen een echtpaar dat in een huwelijkscrisis terechtkomt, nadat de vrouw mannelijke patiënten heeft meegenomen naar een door haar gehuurd appartement. De film verschijnt in 2010 in de bioscoop.

 

Bron: A-Film / NFF

 

‘Carmen meets Borat’ wint in Rusland

 

De documentaire Carmen meets Borat van Mercedes Stalenhoef is onlangs bekroond met de ‘Gouden Centaur’ Grand-Prix op het Message to Man International Documentary, Short and Animated Film Festival in Sint Petersburg, Rusland. De 19e editie van festival vond plaats van 15 tot 22 juni 2009. De film ontving na de release in eigen land veel positieve kritiek van de internationale pers en werd vertoond op meer dan 25 filmfestivals wereldwijd, waaronder het Hot Docs Canadian International Documentary Festival, het International Documentary Film Festival Doc Aviv in Israël en het Los Angeles Film Festival in de Verenigde Staten.

 

Bron: Holland Film / NFF

 

Deel dit item met je sociale netwerk:
  • Facebook
  • Twitter
  • Hyves
  • NuJIJ

Gerelateerde Artikelen