web analytics

Madly in Love van Yfke van Berckelaer geselecteerd voor Dragon Con

Reacties zijn gesloten

De mini-musical film Madly in Love van filmmaakster Yfke van Berckelaer is geselecteerd voor het Dragon Con Independent Film Festival (31 aug – 3 sept) in Atlanta in de Verenigde Staten.

Het zes minuten durende en in een enkele take opgenomen Madly in Love gaat over twee mensen die bij hun eerste ontmoeting in het park zeer tegen hun in verliefd op elkaar worden en daar zingend en dansend verslag van doen. De hoofdrollen in Madly in Love worden gespeeld door Caitlin Beitel en Daniel Amerman.

Dragon Con is het grootste jaarlijkse evenement in de VS voor fans van genres als musicals, science fiction en fantasy. Behalve een festival is het ook een conventie voor filmfans en comic book liefhebbers van over de hele wereld. Dragon Con wordt sinds 1987 gehouden en trekt jaarlijks zo’n 46.000 bezoekers.

Yfke van Berckelaer is een Los Angeles wonende Nederlandse filmmaakster, die internationaal doorbrak met haar afstudeerfilm, de zombie-musical Zombie Love (2007), die over de hele wereld op filmfestivals werd vertoond en meer dan twintig (publieks)prijzen in de wacht sleepte. In 2012 ging de theaterversie ervan in premiere in Los Angeles.

Na haar afstuderen aan de Cal Arts Academy besloot Yfke in L.A. te blijven om zich daar verder op haar filmregie carrière te richten. ‘Ik ben altijd al fan geweest van genre films zoals musicals, fantasy, sci-fi, etc. Ik wil dan ook het liefst dit soort films maken. Helaas is daar in Nederland minder ruimte voor. Daarnaast draait alles in deze stad om films en schijnt de zon altijd!’

Yfke heeft in L.A. een aantal lange filmscripts geschreven en vele korte projecten geregisseerd, zoals onder andere de bekroonde documentaire Navarro’s Promise. Voor Nederland schrijft ze voor de populaire internet en Comedy Central serie De Meisjes van Thijs.

In 2007 draaide Zombie Love op het Dragon Con Independent Film Festival in Atlanta. Het won daar Best Song, Best Horror Comedy en Filmmaker’s Choice Award. In 2011 was ze zelf jurylid bij dit festival. Nu draait ze er weer
met de korte one-take-musical Madly in Love. ‘Het publiek bij Dragon Con bestaat volledig uit genre film fans die elke grap en verwijzing naar een andere film direct oppikken. Als filmmaker is dit het publiek waar je van droomt dat je film voor mag draaien.’

Om Madly in Love te maken kreeg Yfke de prestigieuze Panavision New Filmmakers Grant waardoor ze de film op super 16mm kon draaien. Op het moment is Yfke bezig met het draaien van een documentaire over de hamburger
in Amerika en met het van de grond krijgen van een sci-fi heavy-metal kickboxing musical.