In de laatste maanden van het jaar starten er traditiegetrouw veel nieuwe dramaseries op televisie. Na onder andere Clini Clowns en Penoza II, is het vanavond de beurt aan Jean van de Velde’s Lieve Liza.
Vooruitblik Lieve Liza
Mark wordt ontslagen bij een mannenblad over voetbal. Nu schrijft hij de antwoorden voor de lezersrubriek ‘Lieve Liza’ van een vrouwentijdschrift. Elke aflevering draait om een probleem van een lezeres, waarvoor ‘Liza’ een oplossing moet zoeken. De gebeurtenissen uit zijn mannenleven brengen hem tot zijn antwoord. Op een komische manier worden zo de moderne man-vrouw verhoudingen op de hak genomen.
Regie: Jean van de Velde
Scenario: Luuk van Bemmelen en Albert ter Heerdt
Cast: Gijs Naber, Elisa Beuger, Abel Nienhuis, Loes Haverkort, Mike Libanon, Carolien Spoor, Isa Hoes e.a.
Interviews met de cast
Over de regisseur
Jean van de Velde (1957) studeerde aan de Nederlandse Filmacademie en richtte begin jaren tachtig de Eerste Amsterdamse Filmassociatie op, samen met filmproducent René Seegers en scenarioschrijver Leon de Winter. Hij schreef en regisseerde een groot aantal succesvolle speelfilms en televisieseries, waarvan All Stars (2000) de Zilveren Roos van Montreux en een Emmy Award won en de speelfilm Lek (2000) maar liefst vier Gouden Kalveren. Ook maakte hij onder andere De Kleine Blonde Dood (1993) en Wit Licht (2008).
Te zien: vanaf 2 december elke zondagavond rond 21.25 uur op Nederland 3.