De makers van de komische horrorfilm Sint zijn in gesprek met een aantal buitenlandse distributeurs die de film in onder meer de Verenigde Staten, Engeland, Frankrijk en Duitsland willen uitbrengen. Dat liet producent Tom de Mol woensdag weten. In Nederland en België trok de film tot dusver meer dan 360.000 bezoekers.
In Amerika en Engeland zijn de gesprekken zo goed als rond, aldus De Mol. ”Het gaat nu om details als geld en voorwaarden.” Met distributeurs in Frankrijk en Duitsland bevinden de onderhandelingen zich nog in een minder gevorderd stadium.
Ondanks het typisch Hollandse karakter van de film over bisschop Niklas die op 5 december op een witte schimmel over de daken rijdt, blijkt in het buitenland veel interesse in de film te bestaan. De film moet in het najaar van 2011 in de Amerikaanse en Engelse bioscopen te zien zijn.
Na de posterdiscussie die de gemoederen wekenlang bezighield, staat er tevens een nieuwe postercampagne voor de film op stapel. Deze poster is vanaf volgende week in bushokjes in het hele land te zien.
Bron: ANP / A-Film